Firewalle

Firewalle

Ochrona styku z Internetem i serwerów. System ochrony sieci wewnętrznej jest podstawowym elementem infrastruktury. Systemy firewall zapewniają bezpieczeństwo zarówno przed zagrożeniami płynącymi z Internetu jak i w przypadku posiadania własnych serwerów np. pocztowych, realizują bezpieczne połączenia z sieci lokalnej do wewnętrznych serwerów.

Poprawnie zaimplementowane rozwiązania chronią ruch na styku sieci z Internetem, ale także powinny obejmować ochronę newralgicznych punktów wewnątrz sieci, takich jak np. serwery. Systemy Next‑Generation Firewall oprócz filtrowania ruchu na podstawie typów, źródła i miejsc docelowych pakietów realizują także inspekcję aplikacji, dzięki czemu możliwa jest ochrona na wyższym poziomie. Bardzo często dzisiejsze urządzenia spełniają także wiele inne funkcji, takich jak: ochrona poczty (systemy antywirusowe i antyspamowe), ochrona aplikacji WEB (Web Application Firewall), wykrywanie intruzów, sandbox.

Realizujemy kompleksowe usługi związane z wdrożeniem systemów NGFW. Oznacza to, że zajmiemy się analizą istniejącej infrastruktury wraz z określeniem wymagań klienta, zaprojektowaniem odpowiedniego rozwiązania oraz dostawą i wdrożeniem wybranego systemu. Stworzymy dokumentację i przeszkolimy administratorów oraz zapewnimy im wsparcie na każdym etapie eksploatacji systemu. W razie potrzeby zajmiemy się kompleksowo zarządzaniem systemami oraz utrzymaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w firmie.

Współpracujemy z najlepszymi producentami rozwiązań Next‑Generation Firewall, między innymi z Palo Alto Networks, Fortinet, Juniper Networks i Sophos.