Ochrona poczty

Ochrona poczty

Poczta elektroniczna to usługa powszechnie używana zarówno przez użytkowników prywatnych, jak i przez różne organizacje, dlatego stała się ona popularnym narzędziem do przeprowadzania ataków hakerskich.

Wiadomość, najczęściej ze specjalnie spreparowanym załącznikiem lub linkiem prowadzącym do przygotowanej wcześniej strony, jest wysyłana przez atakującego. Jeżeli systemy ochrony nie wykryją tego typu poczty, trafia ona do skrzynki odbiorczej użytkownika i tylko jego czujność oraz wiedza decydują o tym, czy otworzy on groźny załącznik. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, której możemy w dużym stopniu zapobiegać.

Systemy ochrony poczty to głównie bramy pocztowe, filtrujące spam oraz często analizujące jej zawartość pod kątem malware. Rozwiązania takie skutecznie zabezpieczają system pocztowy, przed znanymi zagrożeniami, ponieważ analizują sygnatury plików. Rozszerzeniem i uzupełnieniem tej funkcjonalności są systemy sandbox, które wykonują analizę potencjalnie niebezpiecznego pliku w bezpiecznym, odizolowanym środowisku a dopiero w następnym kroku dostarczją lub blokują sprawdzoną wiadomość.

Wykonujemy kompleksowo usługi związane z ochroną poczty elektronicznej zarówno w wersji on premise, jak i w przypadku systemów chmurowych. Zarządzamy systemami pocztowymi i wspieramy administratorów w realizacji działań. Współpracujemy z najlepszymi: Proofpoint, Fortinet, Sophos.