Ochrona urządzeń końcowych

Ochrona urządzeń końcowych

Obecnie ochrona urządzeń końcowych nie polega na zabezpieczeniu przed wirusami, ponieważ są to znane zagrożenia i ochrona przed nimi nie jest trudna – prawie w każdym urządzeniu zainstalowany jest system antywirusowy.

Wyzwaniem jest natomiast ochrona przed atakami typu ransomware oraz atakami z wykorzystaniem exploitów, czyli mechanizmów, których nie powstrzyma standardowy antywirus, ponieważ nie posiada on sygnatur złośliwych plików. Większość ataków na przedsiębiorstwa przeprowadzana jest z wykorzystaniem punktu końcowego jako pierwszego etapu. Punkty te także najczęściej padają ofiarą ataków ransomware, ponieważ standardowo nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń.

Dlatego w naszej ofercie ważną rolę pełnią systemy kompleksowej ochrony punktów końcowych, które są w stanie powstrzymać nie tylko zagrożenia wirusami, ale także zatrzymać atak ransomware lub nie dopuścić do wykonania złośliwego kodu. Liderami w zaawansowanej ochronie stacji roboczych są nasi partnerzy Sophos oraz Palo Alto.