Ochrona styku z Internetem i serwerów

Firewall

Ochrona styku z Internetem i serwerów. System ochrony sieci wewnętrznej jest podstawowym elementem infrastruktury. Systemy firewall zapewniają bezpieczeństwo zarówno przed zagrożeniami płynącymi z Internetu jak i w przypadku posiadania własnych serwerów np. pocztowych, realizują bezpieczne połączenia z sieci lokalnej do wewnętrznych serwerów.

Poprawnie zaimplementowane rozwiązania chronią ruch na styku sieci z Internetem ale także powinno obejmować ochronę newralgicznych punktów wewnątrz sieci, takich jak np. serwery. Systemy Next Generation FireWall oprócz filtrowania ruchu w oparciu o typy, źródła i miejsca docelowe pakietów realizują także inspekcję aplikacji, dzięki czemu możliwa jest ochrona na wyższym poziomie.

Bardzo często dzisiejsze urządzenia realizują także inne funkcje takie jak ochrona poczty (systemy antywirusowe i antyspamowe ), ochrona aplikacji WEB (Web Aplication Firewall), wykrywanie intruzów, sandbox i inne. Realizujemy kompleksowe usługi związane z wdrożeniem systemów NGFW. Oznacza to, że zajmiemy się analizą istniejącej infrastruktury wraz z określeniem wymagań klienta, zaprojektowaniem odpowiedniego rozwiązania oraz dostawą i wdrożeniem wybranego systemu. Stworzymy dokumentację i przeszkolimy administratorów oraz zapewnimy im wsparcie na każdym etapie eksploatacji systemu. Jeżeli jest taka potrzeba zajmiemy się kompleksowo zarządzaniem systemami oraz utrzymaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w firmie.

Współpracujemy z najlepszymi producentami rozwiązań Next Generation Firewall między innymi z Paloalto Networks, FortiNet, Juniper Networks, Sophos.