Ochrona poczty elektronicznej

Ochrona poczty elektronicznej Poczta elektroniczna to usługa powszechnie używana zarówno przez użytkowników prywatnych jak i wszelkiego rodzaju organizacje, co powoduje, że stała się ona popularnym medium do przeprowadzania ataków hackerskich.

Analiza infrastruktury sieciowej

Wiadomość, najczęściej ze specjalnie spreparowanym załącznikiem lub linkiem prowadzącym do specjalnie spreparowanej strony jest wysyłana przez atakującego. Jeżeli systemy ochrony nie wykryją tego typu poczty, trafia ona do skrzynki odbiorczej użytkownika i tylko jego czujność i wiedza decydują o tym, czy otworzy informację czy nie. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, której możemy w dużym stopniu zapobiegać.

Systemy ochrony poczty to głównie bramy pocztowe, filtrujące spam oraz często analizujące zawartość pod kątem malware. Systemy takie skutecznie chronią system pocztowy, ale trzeba pamiętać, że głównie przed zagrożeniami znanymi, ponieważ działają analizując sygnatury plików. Rozszerzeniem i uzupełnieniem tej funkcjonalności są systemy sandbox, które wykonują analizę potencjalnie niebezpiecznego pliku w bezpiecznym, odizolowanym środowisku i dopiero w następnym kroku wiadomość jest dostarczana lub blokowana.

Realizujemy kompleksowo usługi związane z ochroną poczty elektronicznej zarówno w wersji on-premise jak i w przypadku systemów chmurowych. Zarządzamy systemami pocztowymi, wspieramy administratorów w realizacji działań. Współpracujemy z najlepszymi: Proofpoint, Fortinet, Sophos

Projekt