Sieci komputerowe | Projektowanie sieci | Monitoring sieci komputerowych

Projektujemy i wdrażamy bezpieczne, niezawodne oraz wydajne sieci komputerowe. Sprawna komunikacja to coś, co nasi Klienci szczególnie doceniają. Prawdziwa wartość informatyzacji przedsiębiorstw i organizacji to możliwość sprawnej komunikacji i wymiany danych pomiędzy różnymi systemami i lokalizacjami. Połączenia pomiędzy nimi muszą być szybkie, stabilne i niezawodne, dlatego tak ważne w tym obszarze są wiedza i doświadczenie. Zakres kompetencji obejmuje:

Analiza infrastruktury sieciowej

Analiza istniejącej infrastruktury IT

Na podstawie analizy istniejącego środowiska przygotujemy raport z opisem istniejącej infrastruktury wraz z propozycjami i zalecanymi zmianami. Każdą propozycję uzasadnimy. Po konsultacjach z klientem sporządzimy listę zmian niezbędnych do wdrożenia. Następnie wykonamy projekt nowej infrastruktury i zajmiemy się jego realizacją w sposób zapewniający optymalne wykorzystanie zasobów. Równocześnie zadbamy o to, aby cały proces przebiegł niezauważalnie dla organizacji i Klienta.

Projekt IT wykonany pod kątem celów, jakie należy osiągnąć

Projektowanie sieci komputerowej, która jest bezpieczna i niezawodna, w znacznym stopniu usprawnia komunikację i przepływ informacji. By dobrze poznać potrzeby i możliwości Klientów rozmawiamy z nimi i przeprowadzamy wizję lokalną. Następnie rekomendujemy strategię i sporządzamy projekt sieci. Dzięki temu Klient otrzymuje spójny projekt, na podstawie którego można wykonać wszystkie instalacje.

Żeby zapewnić bezpieczeństwo i redundancję, a co za tym idzie niezawodność proponowanych rozwiązań, dobieramy odpowiednie urządzenia. Na etapie projektowania dbamy o to, aby działający sprzęt i uruchamiane aplikacje były należycie chronione przed niepowołanym dostępem, atakami z zewnątrz oraz nieprzerwanie działały w sytuacjach awaryjnych.

Projekt
Wykonanie

Wykonanie zgodnie z przyjętymi założeniami

Montujemy warstwę fizyczną zgodnie z projektami i normami. Dlatego inwestor może być pewien, że wszystkie zainstalowane elementy będą spełniać swoją rolę. Wykonujemy również instalację elektryczną, niskoprądową oraz kładziemy światłowody. Montujemy szafy teletechniczne z wyposażeniem (panele krosowe, listwy zasilające) oraz gniazdka elektryczne i sieciowe.

Na podstawie szczegółowych ustaleń dotyczących funkcjonalności oraz wszelkich specyficznych wymagań sporządzamy zamówienie, a następnie dostarczamy sprzęt na wskazane miejsce w uzgodnionym terminie. Wykwalifikowani inżynierowie instalują w odpowiednich lokalizacjach urządzenia oraz dokonują ich pełnej konfiguracji według uzgodnionych parametrów.

Szkolenia administratorów oraz użytkowników sieci komputerowych

Daj zespołowi wiedzę i umiejętności potrzebne do pełnego wykorzystania potencjału posiadanej infrastruktury teleinformatycznej i podejmowania racjonalnych decyzji biznesowych. Wybierzemy optymalny do potrzeb Twojej firmy tryb szkoleniowy, na przykład prowadząc szkolenia w formie wykładów lub warsztatów. W ten sposób zawsze osiągamy zamierzony efekty, na jakim Ci zależy.

Tematyka szkoleń:

podstawy sieci komputerowych – najbardziej ogólne pojęcia i zagadnienia dotyczące sieci komputerowych, podstaw projektowania okablowania strukturalnego, adresacji IP oraz modelu OSI/ISO. Warszaty z prostej konfiguracji urządzeń sieciowych i komputerów.

protokoły i usługi sieciowe – omówienie najpopularniejszych protokołów sieciowych IPX/SPX, NetBEUI, FTP, NetDDE, SNMP, SMTP, CSMA/CD, DNS, DHCP, AARP, ARP, http, ICMP. Przykłady zastosowań i konfiguracji. Zapoznanie z narzędziami diagnostycznymi (arp–a, tracert, nslookup itp.). Warsztaty z konfiguracji urządzeń oraz serwerów.

administracja urządzeniami sieciowymi - poziom podstawowy i zaawansowany. Konfiguracja urządzeń aktywnych:

  • Poziom podstawowy: konta administracyjne, NTP, SNMP, tworzenie VLAN-ów, konfiguracja adresów IP,
  • Poziom zaawansowany: konfiguracja routingu (statyczny + dynamiczny OSPF), ALCki i filtrowanie ruchu, konfigurowanie usługi logowania do sieci, Radius. Szkolenia specjalistyczne Extreme Networks, HP ProCurve, Cisco, Fortinet

zaawansowana konfiguracja urządzeń sieciowych – komendy specyficzne dla poszczególnych producentów.

systemy komputerowe Linux / Unix, systemy komputerowe Windows Server - obejmuje omówienie systemów operacyjnych z rodziny Linux oraz Microsoft Windows. Podstawowe zadania administracyjne, konfiguracja usług, instalacja dodatkowych pakietów i usług, zaawansowana konfiguracja usług sieciowych DNS, DHCP, WWW.

Szkolenia
Serwis

Serwis i wsparcie techniczne IT w okresie eksploatacji

Opieka nad infrastrukturą IT jeszcze nigdy nie była tak prosta. Zlecając usługę naszym specjalistom masz pewność, że szybko i sprawnie zidentyfikujemy i usuniemy każdy problem z infrastrukturą telekomunikacyjną. Szybko i sprawnie zidentyfikujemy i usuniemy każdy problem z infrastrukturą telekomunikacyjną. Kiedy zgłosisz awarię, określimy, której dziedziny dotyczy usterka i, jeżeli to możliwe, rozwiążemy problem zdalnie. Jeżeli nie, wyślemy do Ciebie odpowiedniego specjalistę. Na czas naprawy udostępnimy urządzenie zastępcze, abyś nie tracił pieniędzy z powodu przestoju. W przypadku bieżącej administracji, przyjmujemy zgłoszenia dotyczące potrzebnych zmian i konfiguracji. Możemy również zaoferować zdalny monitoring sieci komputerowej oraz zdalny monitoring stacji roboczych. Dzięki temu większość usterek wykryjemy i usuniemy zanim zostaną zidentyfikowane przez użytkowników jako sytuacja awaryjna.

Wybierz rodzaj pomocy, jaki najbardziej będzie Ci odpowiadał – od wsparcia technicznego, przez zakontraktowany czas, w którym rozpoczniemy prace u Klienta, aż po gwarantowany czas naprawy i usunięcia przyczyny usterki. Zrobimy wszystko tak, jak tego potrzebujesz.