Bezpieczeństwo IT

Skoncentruj się na swoim biznesie a my zadbamy o to, by systemy informatyczne były wydajne i bezpieczne. Zajmiemy się także wsparciem, serwisem i utrzymaniem Twojej infrastruktury, bo to nasz biznes. To, co potrafimy najlepiej i możemy dla Ciebie zrobić:

Analiza istniejącej infrastruktury

Starannie analizujemy obecnie działające środowisko pod kątem bezpieczeństwa i na tej podstawie sporządzamy raport zawierający opis uzyskanych wyników, a także wnioski wyciągnięte z analizy i zalecenia dotyczące przyszłych inwestycji. Podczas spotkania z Klientem dokładnie omawiamy potrzeby i rekomendujemy optymalne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Analiza infrastruktury
Projekt

Ochrona styku z internetem i serwerów

Systemy ochrony sieci wewnętrznej jest podstawowym elementem infrastruktury. Systemy firewall zapewniają bezpieczeństwo zarówno przed zagrożeniami płynącymi z Internetu jak i w przypadku posiadania własnych serwerów np. pocztowych, realizują bezpieczne połączenia z sieci lokalnej do wewnętrznych serwerów.

Poprawnie zaimplementowane rozwiązania chronią ruch na styku sieci z Internetem ale także powinno obejmować ochronę newralgicznych punktów wewnątrz sieci, takich jak np. serwery. Systemy Next Generation Firewall oprócz filtrowania ruchu w oparciu o typy, źródła i miejsca docelowe pakietów realizują także inspekcję aplikacji, dzięki czemu możliwa jest ochrona na wyższym poziomie.

Bardzo często dzisiejsze urządzenia realizują także inne funkcje takie jak ochrona poczty (systemy antywirusowe i antyspamowe ), ochrona aplikacji WEB (Web Aplication Firewall), wykrywanie intruzów, sandbox i inne.

Realizujemy kompleksowe usługi związane z wdrożeniem systemów NGFW. Oznacza to, że zajmiemy się analizą istniejącej infrastruktury wraz z określeniem wymagań klienta, zaprojektowaniem odpowiedniego rozwiązania oraz dostawą i wdrożeniem wybranego systemu. Stworzymy dokumentację i przeszkolimy administratorów oraz zapewnimy im wsparcie na każdym etapie eksploatacji systemu. Jeżeli jest taka potrzeba zajmiemy się kompleksowo zarzadzaniem systemami oraz utrzymaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w firmie.

Współpracujemy z najlepszymi producentami rozwiązań Next Generation Firewall między innymi z Paloalto Networks, FortiNet, Juniper, Sophos.

Ochrona poczty elektronicznej

Poczta elektroniczna to usługa powszechnie używana zarówno przez użytkowników prywatnych jak i wszelkiego rodzaju organizacje, co powoduje, że stała się ona popularnym medium do przeprowadzania ataków hackerskich. Wiadomość, najczęściej ze specjalnie spreparowanym załącznikiem lub linkiem prowadzącym do specjalnie spreparowanej strony jest wysyłana przez atakującego. Jeżeli systemy ochrony nie wykryją tego typu poczty, trafia ona do skrzynki odbiorczej użytkownika i tylko jego czujność i wiedza decydują o tym, czy otworzy informację czy nie. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, której możemy w dużym stopniu zapobiegać.

Systemy ochrony poczty to głównie bramy pocztowe, filtrujące spam oraz często analizujące zawartość pod kątem malware. Systemy takie skutecznie chronią system pocztowy, ale trzeba pamiętać, że głównie przed zagrożeniami znanymi, ponieważ działają analizując sygnatury plików.

. Rozszerzeniem i uzupełnieniem tej funkcjonalności są systemy sandbox, które wykonują analizę potencjalnie niebezpiecznego pliku w bezpiecznym, odizolowanym środowisku i dopiero w następnym kroku wiadomość jest dostarczana lub blokowana.

Realizujemy kompleksowo usługi związane z ochroną poczty elektronicznej zarówno w wersji on-premise jak i w przypadku systemów chmurowych. Zarządzamy systemami pocztowymi, wspieramy administratorów w realizacji działań. Współpracujemy z najlepszymi: Proofpoint, Fortinet, Sophos

Wykonanie
Szkolenia

Zabezpieczenie dostępu do sieci

System Network Access Control to centralny punkt zabezpieczenia sieci i infrastruktury firmowej. Jego kluczowa rola to autoryzacja dostępu do sieci, często wieloskładnikowa. Jednocześnie jest to system który zapewnia dostęp tylko do tych segmentów i obszarów w sieci, które są niezbędne dla danego użytkownika lub urządzenia.

Dzięki systemowi NAC możemy sprawnie i bezpiecznie zarządzać urządzeniami BYOD, wszelkiego typu dostępem gościnnym oraz połączeniami przewodowymi i bezprzewodowymi. Network Access Control zapewnia pełną widoczność urządzeń w sieci nie pozostawiając wątpliwości kto i do czego ma dostęp.

Powyższe funkcjonalności to oczywiście podstawa tego typu systemów, ale z nami możesz uzyskać o wiele więcej. Dzięki integracji z innymi systemami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo możemy osiągnąć niespotykaną funkcjonalność oraz szybkość reakcji na incydenty. Wymiana informacji pomiędzy takimi rozwiązaniami jak IPS/IDS, NGW, systemy monitorujące sieć oraz NAC pozwalają w pełni wykorzystać możliwości całej złożonej architektury.

Zapewniamy dogłębną analizę konfiguracji istniejącej infrastruktury pod kątem bezpieczeństwa, przed wdrożeniem systemu NAC. Integrujemy system z istniejącymi rozwiązaniami w celu maksymalizacji efektów wdrożenia. Stworzymy pełną dokumentację i będziemy świadczyli wsparcie na każdym etapie eksploatacji systemu. Jeżeli chcesz, kompleksowo zajmiemy się kwestią bezpieczeństwa w Twojej organizacji. Współpracujemy z NACVIEW, Extreme Networks, Aruba Networks

Serwis, utrzymanie i wsparcie techniczne w okresie eksploatacji

Zleć nam serwis i wsparcie techniczne a wyeliminujesz lub skrócisz do minimum nieplanowane przerwy w pracy spowodowane problemami technicznymi. Szybko zdiagnozujemy problem i wymienimy lub naprawimy urządzenie, które uległo awarii. Ofertujemy Ci elastyczne formy współpracy: od zakontraktowanego czasu pracy u Klienta po określony godzinowo czas naprawy i usunięcia występującej usterki. Wszystko po to, byś mógł się skoncentrować na swoim biznesie.

Serwis