Usługi IT dla Oświaty | Rozwiązania informatyczne dla Oświaty | Wdrożenia IT dla Oświaty

Od początku naszej działalności dostarczamy najwyższej jakości rozwiązania do placówek oświatowych na terenie całej Polski. Jesteś zainteresowany rozbudową infrastruktury sieciowej? Szukasz wydajnego sprzętu komputerowego lub oprogramowania dostosowanego do Twoich potrzeb? Konkurencyjna oferta cenowa i kompleksowe działanie to coś, co wyróżnia nas na tle konkurencji. Skorzystaj z pomocy naszych Ekspertów i podejmuj decyzje, dzięki którym osiągniesz cel, na którym Ci zależy.

Politechnika Poznańska

Wieloetapowa rozbudowa infrastruktury sieciowej Politechniki Poznańskiej.

Politechnika Poznańska to jedna z czołowych polskich uczelni akademickich, kształcąca prawie dwadzieścia tysięcy studentów na 25 kierunkach. Zapewnia swoim studentom stały kontakt z badaniami naukowymi oraz umożliwia dostęp do najnowocześniejszych technologii.

Rozbudowa środowiska sieciowego

Wielokrotnie, dzięki profesjonalnie przygotowanym ofertom oraz konkurencyjnym warunkom cenowym, uczestniczyliśmy w rozbudowie środowiska sieciowego – zarówno w nowo powstałych obiektach, jak i tych, które istnieją od wielu lat.

Do najważniejszych projektów, w których uczestniczył VOL należy zaliczyć:

 • Dostawa urządzeń szkieletowych dla sieci Politechniki
 • Dostawa urządzeń dla nowych budynków: Centrum Wykładowe; Biblioteka; Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii, Wydział Technologii Chemicznej
 • Wymiana sprzętu sieciowego w akademikach
 • Dostawa i rozbudowa sieci bezprzewodowej
 • Dostawa  i instalacja centrali software’owej 3CX
 • Projekt i konfiguracja sieci teleinformatycznej dla systemu monitoringu CCTV
Politechnika Poznańska
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu kupiliśmy wydajne i energooszczędne komputery, jednocześnie doradzając, jak zminimalizować związane z tym koszty.

"Oferta Vector On-line pozwoliła nam zmieścić się w budżecie."

" Wiedzieliśmy, że chcemy kupić komputery, które podniosą jakość kształcenia na naszej uczelni, będą energooszczędne i wydajne. Nie wiedzieliśmy tylko, jak zmieścić się w budżecie. Oferta i fachowe doradztwo Vector On-line pomogły nam zrealizować dokładnie to, co planowaliśmy." Uniwersytet Ekonomiczny

Wartościowa inwestycja i wysokie koszty

Nowoczesne, szybko działające komputery to niezbędna w kształceniu studentów pomoc naukowa. Trudno bez nich poznać zawiłości programów komputerów czy przygotować się do egzaminów.

Z drugiej strony, wielogodzinne użytkowanie komputerów wiąże się z dużym zużyciem energii, a ich duża liczba z koniecznością dysponowania znaczną powierzchnią sal dydaktycznych i wysokimi kosztami.

Sposób na optymalizację kosztów zakupu nowych komputerów i ich eksploatacji.

Firma Vector On-line znalazła sposób na obniżenie kosztów zakupu komputerów, przy jednoczesnym zapewnieniu ich wysokiej wydajności, energochłonności i kompaktowości. Doświadczeni handlowcy z Vector On-line zaproponowali wybór markowych komputerów Fujitsu-Siemens, które są niezawodne, zużywają mało energii, a do tego pracują cicho i wydajnie. Równocześnie, przy stosunkowo dużej wartości zamówienia, zaproponowano Uniwersytetowi Ekonomicznemu atrakcyjny finansowo pakiet - korzystne ceny i terminy płatności.

Zrealizowane oszczędności

Oferta zakupu zestawów komputerów, które wydatnie podnosiły jakość kształcenia na Uniwersytecie Ekonomicznym, zgłoszona przez Vector On-line, pozwoliła na:

 • oszczędności związane z zakupem komputerów, w porównaniu do konkurencyjnych ofert
 • obniżenie zużycia energii elektrycznej
 • zminimalizowanie powierzchni sal komputerowych
 • zwiększenie niezawodności zestawów komputerowych.

Usługi, z których skorzystał Uniwersytet Ekonomiczny:

 • Komputery, terminale i notebooki wraz z usługami towarzyszącymi