Serwery i macierze | Systemy przechowywania i backupu danych

Skoncentruj się na swoim biznesie a my zadbamy o to, by systemy informatyczne były wydajne i bezpieczne. Zajmiemy się także wsparciem, serwisem i utrzymaniem Twojej infrastruktury, bo to nasz biznes. To, co potrafimy najlepiej i możemy dla Ciebie zrobić:

Analiza istniejącej infrastruktury

Starannie analizujemy obecnie działające środowisko pod kątem serwerowo-macierzowym i na tej podstawie sporządzamy raport zawierający opis uzyskanych wyników, a także wnioski wyciągnięte z analizy i zalecenia dotyczące przyszłych inwestycji. Podczas spotkania z Klientem dokładnie omawiamy potrzeby i rekomendujemy optymalne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Analiza infrastruktury
Projekt

Projekt wykonany pod kątem celów, jakie należy osiągnąć

Pod profesjonalną opieką Twoje serwery i macierze są bezpieczne.  Nasi Klienci nam ufają, ponieważ nigdy ich nie zawiedliśmy. Do zaprojektowania nowych lub usprawnienia dotychczasowych rozwiązań wykorzystamy całą naszą wiedzę i doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat podczas realizacji setki innych projektów.

Dzięki wirtualizacji Twoja firma zyska realne oszczędności, niezakłóconą pracę systemów IT i zwiększoną dostępność danych. Wdrażamy kompleksowe, bezpieczne rozwiązania niezbędne do uruchomienia niezawodnego środowiska wirtualnego, gwarantujące Twojej firmie optymalne rezultaty.

Przenosimy maszyny fizyczne do wirtualnego środowiska – migrujemy systemy maszyn fizycznych na nowe serwery z uruchomioną wirtualizacją lub zmieniamy statyczne środowisko (gdzie jeden serwer to jedna usługa) na środowisko wirtualne (gdzie jeden serwer to wiele usług i systemów), nawet bez wymiany fizycznych serwerów. Usługi i systemy przeniesione na wirtualne maszyny w ciągu kilku sekund zostają uruchomione ponownie lub – bez najmniejszej przerwy w świadczeniu usługi – przeniesione na inną maszynę fizyczną.

Profesjonalnie doradzamy w zakresie doboru oprogramowania do wirtualizacji – wskazując najlepsze w danym przypadku rozwiązania.

Wykonanie zgodnie z przyjętymi założeniami

Każda przerwa w dostępie do danych oznacza wymierne straty. Nasi specjaliści, bazując na wieloletnim doświadczeniu w zakresie projektowania i budowania sieci pamięci masowych, wypracowali skuteczne narzędzia i opracowali sprawdzoną metodykę pracy nad stworzeniem takiej sieci. Dzięki temu, proponowane przez nas rozwiązania zapewniają nieprzerwany, szybki dostęp do informacji i umożliwiają podejmowanie trafnych decyzji na podstawie szczegółowych i aktualnych informacji. Zwiększają bezpieczeństwo danych i ułatwiają ich przechowywanie, przy jednoczesnej kontroli zaplanowanych kosztów.

W zakresie przechowywania i backupu informacji oferujemy:

  • Profesjonalne doradztwo w zakresie doboru rozwiązań umożliwiających magazynowanie danych, tworzenie kopii bezpieczeństwa i archiwizacji danych – na podstawie oczekiwanych i potrzebnych parametrów wydajności, pojemności oraz możliwości ekonomicznych.
  • Dostawę, konfigurację sprzętu i oprogramowania związanego z bezpiecznym archiwizowaniem danych -  nasi inżynierowie instalują  i konfigurują dostarczony wcześniej sprzęt zgodnie z uzgodnionymi parametrami. Jeżeli potrzeba, integrują też nowy sprzęt z istniejącą infrastrukturą, konfigurują mechanizmy sprzętowe dostarczonych urządzeń oraz instalują i konfigurują oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych wszystkich istotnych danych.
  • Integrację nowo zakupionych urządzeń z istniejącą infrastrukturą  - od podłączenia okablowania, przez konfigurację środowiska wirtualnego (podłączenie zasobów, konfigurację wirtualnych maszyn) oraz podłączenie nowych półek dyskowych do istniejących kontrolerów, aż po migrację danych z mniej wydajnych urządzeń na nowe – pilnujemy, aby wszystko przebiegało zgodnie z oczekiwaniami.
Wykonanie
Szkolenia

Szkolenie administratorów i użytkowników

Szkolimy pracowników tak, by bezproblemowo wykorzystywali wszystkie możliwości nowoczesnych technologii, jednocześnie dostosowując je do potrzeb Twojej firmy. Wszystko w dogodnej formie warsztatów lub wykładów, oraz w preferowanym czasie i miejscu.

Tematyka szkoleń:

  • Wirtualizacja VMware i Hyper-V  – wprowadzenie do wirtualizacji. Omówienie oprogramowania VMware oraz Hyper-V. Omówienie różnic i podobieństw. Podstawowa konfiguracja: instalacja, tworzenie wirtualnych maszyn, przydzielanie zasobów.
  • Systemy przechowywania i backupowania danych.

Serwis, utrzymanie i wsparcie techniczne w okresie eksploatacji

Zleć nam serwis i wsparcie techniczne a wyeliminujesz lub skrócisz do minimum nieplanowane przerwy w pracy spowodowane problemami technicznymi. Szybko zdiagnozujemy problem i wymienimy lub naprawimy urządzenie, które uległo awarii. Ofertujemy Ci elastyczne formy współpracy: od zakontraktowanego czasu pracy u Klienta po określony godzinowo czas naprawy i usunięcia występującej usterki. Wszystko po to, byś mógł się skoncentrować na swoim biznesie.

Serwis